sayfa içeriği Bir örnek: Your SEO optimized title page contents

Adobe Illustrator

Broşür Hazırlama Programı Adobe Illustrator

     Broşür hazırlama programı broşür ve kataloglarınızı istediğiniz boyutta oluşturabileceğiniz ve istediğiniz dosya biçimleriyle kaydedebileceğiniz bir program.

     Adobe Illustrator (AI), Adobe firmasının geliştirdiği vektörel çizim yazılımıdır. Dosya biçimleri: AISVGEPS ve PDF

Gelişmiş vektörel çizge (grafik) çizim özellikleri ile öne çıkan bir yazılım olan Illustrator, QuarkXPress'in de olduğu gibi endüstri standardıdır. En güçlü rakibi Macromedia şirketince geliştirilmiş olan Freehand adlı yazılımdır. Ancak Macromedia'nın 2005 yılında Adobe tarafından satın alınmasıyla ve Adobe'nin Freehand'i geliştirmeyi sürdürmeyeceği yolundaki genel kanı, profesyonelleri Illustrator'a yönlendirmeye başlamıştır. Hem Mac OS, hem de Windows sürümleri bulunmakta olup, Adobe Creative Suite paketiyle sunulmaktadır. Paket içinde bulunan Photoshop, InDesign ve Acrobat Professional ile mükemmel bir uyum içindedir.

     Corel şirketinin ürettiği Corel Draw yazılımı ise, Illustrator'ın Freehand'den sonraki en önemli rakibi olmakla birlikte genel olarakWindows ortamında tercih edilir. CorelDRAW, Freehand'in ortadan kaldırılması ile birlikte Adobe Illustrator'ün tek rakibi olarak kalmıştır.

      Türkiye'de Freehand'in Illustrator'a üstünlüğü sürmektedir. Illustrator, halühazırda az sayıda profesyonel tarafından kullanılıyor olmasına rağmen, Freehand'den Illustrator'a ve InDesign' doğru hızlı bir geçiş yaşanmaktadır. Web tasarımı, broşür vb. tasarımı yapanlar Illustator'a geçerken; gazete, dergi vb. tasarımcıları InDesign'e geçmektedir.

    Adobe şirketi, Bilkom ile yaptığı çözüm ortaklığı anlaşması sonrası, Türk kullanıcılar için Illustrator'ın da içinde bulunduğu Adobe Creative Cloud paketini Türkçeleştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

Illustrator'ın kullanımda olan son sürümü, Creative Cloud ile gelen Adobe Illustrator CC 2015 sürümüdür.  

Broşür ve katologlarınızı tasarlamak için http://www.adobe.com/tr/products/illustrator.html linkinden ücretsiz deneme sürümünü indirebilirsiniz.

Kaynak:https://tr.wikipedia.org/wiki/Adobe_Illustrator

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*