sayfa içeriği Bir örnek: Your SEO optimized title page contents

Özel anaokulları ve özel kreşlerin tanıtımı nasıl yapılır

Özel anaokulları işletmecisiyseniz özel anaokulları için her sene yeni kayıt olacak öğrenci bulmanız gerekiyor. Sürekli kayıt çalışmaları yaparak, ciddi bir reklam bütçesi ayırarak öğrenci kayıt bulmaya çalışmalısınız peki en etkili ve ucuz reklam ve tanıtım yöntemleri nelerdir.

Özel anaokulları ve özel kreşlerin tanıtımı nasıl yapılır-www.anacampus.com-

        Özel anaokulları işletmecisiyseniz özel anaokulları için her sene yeni kayıt olacak öğrenci bulmanız gerekiyor. Sürekli kayıt çalışmaları yaparak, ciddi bir reklam bütçesi ayırarak öğrenci kayıt bulmaya çalışmalısınız peki en etkili ve ucuz reklam ve tanıtım yöntemleri nelerdir.

      Özellikle yeni kurulmuş bir özel anaokulları için bu kadar reklam harcamasınız altından nasıl kalkılabilir. Daha uygun ve hedef odaklı bir reklam ve tanıtım hizmeti nasıl alabilirim diyerek planlar yapmaya başlamalısınız. Reklam yapmadan kayıt bulabilmeniz mümkün müdür.

       Türkiye’nin ve dünyanın en büyük markaları bile çok ciddi reklam bütçeleri ayırırken siz markalaşmamış bir kurum olarak nasıl ayakta kalabilirsiniz. Her geçen gün rakipleriniz çoğalıyor hele birde eski yöntemlerle ve teknolojilerle çalışıyorsanız geride kalmanız daha da muhtemel. Bu sebeple ne reklam yöntemlerine ayak uydurmanız ve geride kalmamanız gerekir. Günümüzde çağın şartlarına ayak uyduramayan firmalar kayıp gitmektedir. Ancak teknoloji ve yeni nesil reklam tekliklerini araştıranlar ayakta kalabilmektedir.

Peki, özel anaokulları ve kreşler için reklam yöntemleri ve çeşitleri nelerdir. Özel anaokulları ve kreşlerin reklamları daha etkili nasıl yapılabilir kalıcı ve ucuz tanıtım ve reklam hizmeti almak mümkün müdür.

      1.TV reklamları; Daha çok ulusal markalar ve tüm Türkiye’yi Pazar olarak görebilen ve stokları ve hizmetleri kuvvetli kurumsal firmaların başarabileceği ve tercih ettiği bir reklama çeşididir. Tabiki buna göre çok ciddi giderleri mevcuttur TV reklamlarında reklamın saniyesi başına ücret alınır ve kurumsal olmayan bir firma bu reklam ücretleriyle başa çıkması mümkün değildir. Üstelik siz bir ildeki anaokuluysanız tüm Türkiye geneli yapacağınız reklam hiçbir işinize yaramayacaktır. Yerel Tv’lere veya radyolara reklam verebilirsiniz. Bu direk sizin hedeflediğiniz kitleye ulaştırabilir fakat yerel Tv fiyatları da istediğiniz ölçüde uygun olmayabilir özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde oturanlar için yerel televizyonlara reklam verebilme imkânı yoktur. Bu durumda reklam giderinin size dönüşü istediğiniz gibi olmayabilir. Yaptığınız reklam kalıcı değildir belki bir haftalık veya bir aylık yapılan reklam netice verir fakat daha sonra düşüş yaşarsınız doğru azda olsa sürekli getirisi olan reklamdır ve sizi direk kitlenizle buluşturan reklamdır bu durumda TV reklamları alakalı alakasız herkese gösterildiği için bir eğitim kurumuna çok fayda sağlamaz. Özel anaokulları ve kreşler için uygun bir reklam modeli değildir.Tv ve radyo eğitim kurumları reklamı yapma avantajları dezavantajları yazımızı okuyunuz.

      2.Billboard reklamları belediyelerin sunmuş olduğu bu reklam çeşidi yerel işletmeler için ideal bir çözümdür fakat hiçte sanıldığı kadar ucuz değildir bir TV reklamında reklam hazırlamanın bedeli olduğu gibi burada da baskı maliyetleri vardır. Aynı zamanda bu reklamların gösterilmesi de kısa süreli olsa bile fayda sağlar ama çok pahallıdır ve geçicidir reklamı kaldırdıktan 1 ay sonra otoriteniz ve kayıt yoğunluğu eskiye döner. Billboard reklamcılığı yazımızı okuyunuz.

     3.Broşür Katalog ve afiş basılı materyallerle yapılan reklamlar bu reklam çeşidi eğitim kurumlarının çokça kullandığı bir uygulamadır. Okulların önünde veya okulla görüşüp okulların içinde veli toplantıları olacağı zaman okullarda dağıtım yapmak işe yarayacaktır. Ama yine baskı ve dağıtım maliyeti vardır işe yarayan ve çok uygulanan bir yöntemdir gerek özel anaokulları ve kreşler için gerekse diğer eğitim kurumları için uygulanan bilinmiş bir yöntemdir. Daha fazla bilgi için eğitim kurumları tanıtım broşürleri makalemizi okuyunuz.

     4.Bursluluk sınavları; Eğitim kurumlarının en çok yaptığı kayıt kampanyasıdır özel anaokulları ve özel kreşler için yapılması pek mümkün gözükmüyor ama farklı bir formatta sözlü olarak bursluluk sınavları yapılıp indirimler uygulanabilir eğer bu özel anaokullarına kaliteli çalışkan öğrencilerin alındığı bir özel anaokulları olarak anılırsa kurumsal bir markalaşma yakalayabilir. Çocuklara sosyal sorular sorularak dikkatleri test edilerek sözlü mülakatlar yapılabilir burada önemli olan insanlarla diyaloga geçmek ve kayıt arttırabilmek için bahaneler bulmaktır. Eğitim kurumları bursluluk sınavları ve kayıt arttırma makalemizi okuyunuz.

     5.Promosyon dağıtma; Bu özellikle ortaokul çağındaki çocuklar için güzel bir yöntemdir öğrencilerin ve velilerin iletişim bilgilerini alabilmek ve arayıp bu öğrencileri sınavlara kayıt edebilmek için bir araçtır ücretsiz dergi almak için veya hikâye kitabı hatta kalemlik alabilmek için öğrenciler sizin kurumlarınıza kadar gelebilirler ve siz bu öğrencilerin iletişim bilgilerini alıp ulaşabilirsiniz ve kendinize bir kayıt portföyü oluşturmuş olursunuz. Promosyon malzemenin de belli bir masrafı vardır etkili bir çalışma yapmak için binlerce liranın cebinizden çıkması gerekir. Promosyon dağıtarak reklam yapma ile alakalı ayrıntılı bilgi için eğitim kurumları promosyon kampanyası adlı makalemizi okuyunuz.

     6.İnternet Reklamları Günümüzde reklamcılık internet ortamına kaymaktadır. Çünkü internet ortamında TV radyoda broşürde billboard da olmayan bir özellik var ürünü direk satabilirsin veya ön başvuru alabilirsin ucuzdur ve süreklidir bir web siteniz varsa ve buna yatırım yaptıysanız bu süreklilik arz eder. Günümüzde insanların otobüslerde veya sokaktaki billboardlarla ilgilenmemektedirler.

      TV izlemek yerine internette sörf yaptıklarını ve hayatlarının en fazla vaktini çevrimiçi olarak geçirdiklerini düşünürsek gelecekte de internet reklamcılığının hızla popüler olacağını şimdiden görünebilir sadece ürün satan kişiler için değil hizmet sunan veya eğitim işletmeciliği yapan firmalarda bu durumdan yararlanacaklardır. Özel anaokulları ve özel kreşler işletmecisi iseniz sanmayın ki veliler sizi internet ortamında izlemeyecek, kurumunuzun fotoğraflarına bakmayacak tabi ki araştıracaklar çünkü en değerli varlıkları çocuklarını size emanet ediyorlar ama siz web sitesi olmayan bir eğitim kurumu iseniz veya hiçbir sitede sizin ile alalı bilgi bulamıyorlarsa korkarım önümüzdeki yıllar sizin için zor gerecektir.

      Anacampus özel anaokulları ve özel kreşler işletmecileri ve diğer tüm eğitim kurumu işletmecileri için hazırlanmış bir ilan ve tanıtım sitesidir bu sitede açtığınız mağaza ve eklediğiniz ilanlarla normal bir web sitesindeki özelliklerin daha fazlasını bulabilirsiniz seo ve mobil uyumu sayesinde kolayca yükselebilirsiniz.

NİÇİN ANACAMPUS TANITIM MAĞAZASI AÇIP İLAN VERMELİYİM

  1. Anacampus epazaryeri ve ilan verdiğiniz ilanlar sayesinde özel anaokulları ve özel kreşlerinizi Google arama sonuçlarında üst sıraya çıkar ve kurumunuzu bulmak isteyen kişiler Google’da Silivri özel anaokulları diye bir arama yapıldığın da arama sonuçlarında siz çıkabilirsiniz.

2.Özel anaokulları aramak isteyen insanlar bu siteye ziyaret ederler ve illere ilçelere göre özel anaokullarını ve özel kreşleri filtreleyip kurumunuza rahat ulaşabilirler.

3.Anacampus ilk üyelik ücretsizdir. Yeni kurulmuş bir özel anaokulları ve özel kreşler olarak ve dar reklam bütçeleriyle yapılabilecek en etkili reklam yöntemidir.Üyelik için tıklayınız.

4.Sürekli irili ufaklı reklam ve tanıtım çalışmaları yapan özel anaokulları ve özel kreşler gibi eğitim kurumları için idealdir.

5.Türkiye geneli değil yerel bir bölgede tanıtım yapmak isteyen ve reklam yapan özel anaokulları ve özel kreşler için idealdir.

6.Web sitesi olmayan özel anaokulları ve özel kreşler için idealdir

7.Hizmet ücretini online kredi kartı ile tahsil etmek isteyen özel anaokulları ve özel kreşler  için idealdir.

8.Promosyon kampanyalarınızı sitemize ilan kampanya ilanı ekleyerek duyurabilirsiniz ve ön başvuru alabilirsiniz bu sayede öğrenciler ile iletişime geçebilirsiniz.

9.Bursluluk sınavlarını online duyurabilirsiniz ve online başvuru alabilirsiniz.

10.Telefon bilgilerinizden adres ve haritada yerinizi seçerek ulaşılabilirliğinizi arttırabilirsiniz.

11.Özel anaokulları ve özel kreşler için ürün tedarikçilerinin ilanlarını inceleyerek iletişime geçebilirsiniz.

12.Online satış yapabilirsiniz.

13.Sizi aramak istemeyenlerle online iletişime geçebilirsiniz.

 

Anacampus eğitim kurumu tanıtım ve reklamları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Diğer Yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Sürücü Kursları » Ehliyet Kursları »Tanıtım
blog.anacampus.com

7 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*