sayfa içeriği Bir örnek: Your SEO optimized title page contents

Sürücü Kursları » Ehliyet Kursları »Tanıtım

Sürücü Kursları » Ehliyet Kursları »Tanıtım »Reklam »İlan Nasıl Yapılır »Ucuz Reklam »İnternet Reklamcılığı »Eğitim Kurumları Tanıtım

Sürücü Kursları ( Ehliyet Kursları ) Tanıtımı

     Ehliyet kursları tanıtımı nasıl yapılır ehliyet kursları bölgesel kitlelere hitap eden eğitim kurumlarıdır genelde kısıtlı bütçeyle kuruldukları için reklama ayrılan bütçe de buna göre sürücü kursları işletmecilerini zorlamaktadır. Özellikle yeni açılan sürücü kursları için kurumlarını tanıtmaları oldukça maliyetli bir işitir. Küçük illerde sürücü kursları işletmecileri daha çok tanıdıklar vasıtasıyla müşteri bulurken büyük şehirlerde reklam harcamaları yapmadan müşteri bulmak oldukça zor.Peki bir sürücü kursları işletmecisi olarak nasıl reklam yapabilirsiniz en uygun reklam yöntemleri  nelerdir.

     Sürücü kurslarının büyük reklam bütçeleri harcaması çok mantıklı bir iş değildir çünkü bölgesel kurumlar oldukları için bulundukları yörenin yerel gazetelerine, yerel televizyonlarına ve billboardlara reklam vermeleri daha makuldür. Şimdi bu reklam çeşitlerinden bahsedelim yeni nesil reklam kampanyaları, internet reklamcılığından bahsedelim.

      Yerel gazetelere ilan vermek güzel bir tercih gibi görünüyor tabi avantajları olduğu gibi dezavantajları da olan bir reklam seçeneği insanlarımızın gazete okumaması yerel gazete alma gibi bir alışkanlıklarının olmaması bu işin düşündüren kısımlarından biridir. Ama sizin ciddi bir sürücü kursları olarak görünmenize fayda sağlar ve siz bir sürücü kursları işletmecisiyseniz tüm insanlar sizin müşteriniz bu da aslında bu sektörün avantajı. Peki, iyi güzelde bana bu işin masrafı ne olur diye düşünüyorsanız reklam giderleri hiç de sandığınız kadar ucuz değildir. Yerel gazete de bir haftalık reklamınızın basılması 250 bin nüfuslu küçük illerde bile size minimum 1500 lira gibi bir masraf çıkarır ki bu bir hafta sonra biter ve her gün baskı çıkaran yerel gazetede bir hayli zordur bunu da söyleyelim. Bir haftalığına bu denli bir reklam harcaması yapmak işlerinizi kısa süreli canlandırabilir bu kesinlikle doğru ama geçici bir reklamdır bir hafta sonra artık biter ve siz sürekli kayıt bulmak zorundasınız size sürekli müşteri getirebilecek bir reklam seçeneği gerekli.

    Radyo reklamları yerel yayın yapan radyolara reklam vermek güzel bir seçenektir insanların bilinçaltında yer edinmek için etkili bir yoldur. Yine küçük bir ilde haftalık size maliyeti 500-1000 lira arası bir maliyeti çıkar tabii ki bu radyonun dinlenme oranına göre değişir. Ama buda geçici bir çalışmadır. Reklam bittikten kısa bir süre sonra etkileri azalır.

     Billboardlar en çok tercih edilen reklam çeşitlerinden biridir belediyeler veya ilgili reklam şirketiyle görüşüp reklam verebilirsiniz. Burada ekstra olarak reklam tasarım ve baskı masrafı çıkmaktadır diyelim ki ilde 100 tane otobüs durağında reklamınız olacak bir aylığına anlaştığınızı var sayalım bu 100 tane büyük boyutta reklam afişlerinin tasarlanıp basılması size metrekaresi 15 TL gibi rakamlardan bastıracak olursanız tanesi 40 tl gibi bir rakamı sırf baskısına vermiş olursunuz 100 tane billboard içinde 4000 TL gibi sırf baskı masrafı çıkar bunların asılmasına da 20.000 lira gibi aylık bir ücret ödeyerek 25.000 liralık bir reklam harcaması yapmanız gerekir belki bunun dönüşümünü de alabilirsiniz ama sürücü kursları ( ehliyet kursları ) için bu başa başa çıkan bir reklam çalışmasından öteye geçebileceğini sanmıyorum. Yeni tüm reklam seçeneklerinde söylediğim gibi geçici bir reklam çalışmasıdır siz bu ilanları kaldırdıktan 1 ay sonra eski günlerinize geri dönersiniz.

    Broşür dağıtma yine baskı maliyeli olan bir iştir aynı zamanda dağıtma maliyeti de vardır bunları dağıtan bazı dağıtımcılar var PTT de şehir içi adressiz dağıtım yapıyor fakat baskı dağıtım maliyeti ile birlikte yine riskli bir iş dağıtılan broşürlerin gerçekten dağıtıldığından emin olmak zor çünkü çok ciddi dağıtım çalışması yapmış ama sonuç alamamış binlerce insan var. Broşür dağıtmak da yine geçici bir reklamdır 5000 TL bir harcama yapıp sonuçlarını birkaç haftalığa alıp sonra eski gönlerinize geri dönersiniz. Bu yüzden tavsiye etmiyoruz. Üstelik bunları dağıtabilmek için hem belediyeden hem de büyükşehir belediyeden izin almanız gerekir.

    Günümüzde insanlar sokakta gezerken billboardlara bakmak yerine telefonlarına bakıyor artık reklam ve pazarlama yöntemleri değişti sizinde bir sürücü kursları işletmecisi olarak buna ayak uydurmanız gerekir. Tanıtım reklam ilan mantığı günümüzde artık çok farklı bir boyut kazandı sizin işyerinizin önünden geçen insan sayısından daha çok web sitenize giren insan sayısı daha da önemli hale geldi. Bu yüzden kurumunuzu eğitim kurumlarının, sürücü kurslarının tanıtım ve reklamlarını yapmak için tasarlanmış web sitelerine eklemeniz ve tüm kampanyalarınızı tanıtmanız ve sürekli güncel kampanyalar düzenlemeniz için sizi çok ciddi rahatlatacak bir yöntemdir.

     Anacampus.com eğitim kurumlarının, sürücü kurslarının reklamlarını ve tanıtımlarını yapmak için tasarlanmış bir ilan sitesidir.Bu sitede sürücü kurslarınıza ait bir mağaza açıp tüm kampanyalarınızı ayrı ayrı ilan edebilirsiniz. Bu sayede her kayıt kampanyası yaptığınızda ayrı reklam bütçeleri harcamak yerine size kalıcı bir çözüm sunar senelik tek sefer ücret ödeyerek istediğiniz kadar ilan eklemiz e ve ilanlarınızın sürekli yayında kalması açısından da süreklilik arz eder bu kadar düşük rakamlara bu kadar üzün süreli reklam ve tanıtım yapacak bir site bulmak oldukça zordur. Eğitim kurumları tanıtım sitesi olduğu için sürücü kursları ihtiyacı olan insanlar bu siteye gireceğinden insanların sürücü kurslarınızı bulması ve irtibata geçmesi kuvvetle muhtemeldir. Alakasız insanlara tanıtım yapmaktansa direk müşteri kitlenizin ziyaret ettiği bir siteye ilan vermek sizin için çok daha avantajlıdır. Sürücü kursları (ehliyet kursları ) reklam ilan verebilecekleri tek ilan portalı anacampus. com’dur.

   Web sitemizin seo uyumu sayesinde belirlediğiniz anahtar kelimelerde Google da üst sıralara çıkabilmeniz daha da kolaylaşır. Arama sonuçlarında sitemizde yayımlamış olduğunuz eğitim kurumları, sürücü kursları ilanları kolaylıkla üst sıralarda yer alır.

  Sizde hemen www.anacampus.com u ziyaret ederek eğitim sürücü kurslarınızın tanıtımı yapmaya başlayın.Kampanyalarınızı sürücü kurslarınızı daha fazla kişiye gösterin ilk altı ay ücretsiz üyelik avantajlarından faydalanın.

  Reklam tanıtım ücretsiz ilan verme online satış hakkında ayrıntılı bilgi almak için diğer yazılarımızıda okuyabilirsiniz.

Özel anaokulları ve özel kreşlerin tanıtımı nasıl yapılır
blog.anacampus.com

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*